Image

SIGN, BRAND, STATUS

Kurumsal Kimlik

Kurumların kendini tanımlama, ifade etme ve tanıtım stratejilerinin tamamını yönlendiren hizmetler bütünü olarak tanımlanan kurumsal kimlik işletmenin görünen yüzüdür.

Bir kurumun temel tasarım adımı (kurum kimliği) logosu ve renkleridir.

Kurumsal ve profesyonel bir bakış açısı ile internette var olmak için doğru yerdesiniz.

Estetik olmayan bir logonun reklam kampanyası da estetik olmakta oldukça zorlanır.

Kurumların kendini tanımlama, ifade etme ve tanıtım stratejilerinin tamamını yönlendiren hizmetler bütünü olarak tanımlanan kurumsal kimlik işletmenin görünen yüzüdür. Kurumsal kimlik ve logo şirketlerin nihai olarak zihinler de yer edinmesi ve tüketicilerin markaya olan tutumunu şekillendirmek için atılan ilk adımlar arasında yer alır. Kimlik öğeleri renk, koku, yazı karakteri, ve şekillerden oluşmasıyla iletişim ve grafiğin alanında yer alır. Doğru ifadenin ortaya çıkması için grafik birimiyle iletişim biriminin ortak çalışması mutlak gereklidir. İletişimciler kimliğin anlatmak istediği mesajı yorumlarken grafik ekibi ifade edilecek anlatıyı görsel öğelere çevirmekte ve ortaya kimlik dediğimiz tanımlayıcı katmanlar çıkmaktadır. 

Krumsal kimlik tasarımı yapılırken öncelikli olarak talepleriniz oluşturulmalı, sonrasında ise kurum ve sektör incelemesinin yapılması gerekmektedir. Logo-amblem, katalog, broşür, kurumsal evrak vb. tasarımları kurumsal kimlik hizmetlerinin temelidir. 

Bir kurumun temel tasarım adımı (kurum kimliği) logosu ve renkleridir. Profesyonel bir şekilde tasarlanan logo ve renkler, işletmenizle ilgili ilk duygu ve düşünceyi oluşturacaktır. Bu çalışma işletmeye ait tüm alanlarda (kartvizit, klasör, notluklar, dosyalar, katalog, broşür, web sitesi, araç giydirme, ürün ambalajları vb... ) kullanılacağından, çok önemlidir. Öncelikle sektörünüzü ve firmanızı tanıyacak ve size uygun konsepti belirleyeceğiz. Akabinde renk seçimi ve logo tasarımı yapılacağız. Tasarım konsepti onayının ardından, tüm dokümanlara uygulama yapılacak ve son adımda da kurum kimliği kitapçığınız oluşturulacaktır. Bu hizmet kapsamında logo tasarımı, kurumsal kimlik kitapçığı, faaliyet raporları ve benzeri kurum içi dokümanların tasarımı (antetli kağıt, zarf vb...), araç giydirme, promosyon ürünleri tasarımı gibi tasarım hizmetlerini kapsayabilir. İşte bu sebeple kurumsal kimlik tasarımı ve logo tasarımı firmalar için hayati önem taşır.

Tasarımların yanı sıra kurumsal içerik üretme, maskot tasarımı ve slogan üretmek gibi konularda kurumsal kimlik çalışmasının detayları arasındadır. Bu kapsamda yapılması gerekenler kartvizit tasarımı, antetli kağıt, faks mesajı, fatura, katalog tasarımı, cepli dosya, torba zarf, sunum dosyası, karton ve naylon poşet, ajanda, bina içi yönlendirmeler, poster, banner gibi ve diğer tüm materyallerin tasarımı Kreatif Rota olarak uzman tasarımcılarımız tarafından yapılmaktadır. Talep ettiğiniz durumda tüm bu tasarımlar sizin için özel ve özgün bir şekilde tarafımızdan sağlanır.

STÜDYO

Modern Pazarlama Araçları

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlama Metnimizi inceleyebilirsiniz.