Image

STRATEGY, PLAN, APPLICATION

Dijital Pazarlama

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte markaların hem yerel hem de ulusal müşterilere ulaşması için dijital ortam tercih ediliyor.

Rekabet üstünlüğü sağlamak için markalarımızın 360° medya planlama ve satın alma ihtiyaçlarını karşılıyor, etkili stratejiler ile dijital pazarlama faaliyetlerini verimli hâle getiriyoruz.

Hedef kitlenin ilgisini doğru zamanda doğru ürün ve hizmetle çekmek önemlidir.

Dijital dünyada markanızın kurumsal görünür ve bilinirliğini hedef ve amaçlarınıza uygun olarak arttırmak, son kullanıcıya doğru mecrada etkili şekilde temas etmenizi sağlamak, yaratıcı ve özgün içeriklerle dijital konumunuzu yükseltmek, dijital dönüşüme katılmanızı sağlamak, ürün ve hizmetlerinizin satış ya da prestij algısını oluşturmak için sürekli ve kaliteli hizmet vermektir.

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile birlikte markaların hem yerel hem de ulusal müşterilere ulaşması için dijital ortam tercih ediliyor. Dijital ortamda gerçekleştirilen etkili bir pazarlama yöntemi, dijital pazarlama tüm dünyada yeni müşteriler edinmenize olanak sağlıyor.

Teknolojinin bizlere sağladığı imkanlardan biri de işlerimizi internetten sürdürebiliyor olmamız. Dijital pazarlama herhangi bir marka ya da işletmenin tanıtımlarını internet üzerinden çeşitli şekilde yayınlanması şeklinde karşımıza çıkıyor. Teknolojinin ilerlemesi ve gelişmesi ile birlikte dijital pazarlama hayatımızda önemli yer alır oldu. Bu nedenle birçok marka reklamlarını dijital ortamda sunmayı ve daha fazla kişiye ulaşmasını hedefler hale geldi. Bu süreçte en önemli nokta dijital pazarlamayı planlayacak, yönetecek ajansın iletişim ve iletişim araçlarını iyi tanıyor ve stratejik planlama yeteneklerine sahip olması gerekiyor.

Pazarlama stratejisi en basit haliyle müşteriyi markaya, ürüne ve hizmetlere çekmeye yarayacak çalışmaların tümüdür. Rekabet piyasasının yoğun olduğu sektörlerde markalar, ürün ve hizmetlerini tüketiciye öncelikli olarak ulaştırmak ve satış hedeflerine ulaşabilmek için pazarlama stratejisi oluştururlar. Strateji oluştururken esnek bir yapıda çalışma yapılmalıdır. Pazarlama stratejisi belirlemeden önce her marka mutlaka pazar analizi yapmalı, müşteri kitlesini ve potansiyel müşteri davranışlarını incelemelidir.  Stratejiyi etkileyecek her şey göz önünde bulundurulmalıdır. Ürünün fiyatı, sektördeki fiyat rekabet oranı, ürünün satış noktaları, satış stratejileri, ürüne dair promosyon çalışmaları, kampanyalar, ürünün ulaşacağı hedef kitle, kitlenin spesifik özellikleri ve ürüne ulaşılabilirlik gibi temel unsurlar ele alınıyor.

Dijital pazarlamada farklı kampanyalar düzenlemek, marka bilinirliği ve satışları artırmak için sıklıkla kullanılan pazarlama ve reklam stratejilerinden biridir. Kampanyanın içeriği ve yönetimi önemli olsa da kampanyanın başarılı olabilmesi için en önemli unsurlardan biri de planlamadır. Kampanyanın doğru bir şekilde planlanması ve bu plana göre uygulanması, kampanyadan alınacak sonuçların da daha iyi olmasını sağlar. Yıl içinde oluşturacağınız kampanyaları önceden belirlemek ve bir plana oturtmak oldukça önemlidir. Kampanyalarınızın geçerli olacağı süre aralıklarını da belirlemeniz gerekir. Özellikle tatil veya özel gün dönemlerindeki kampanyalarda tüketicilere alışveriş yapabilmeleri için belli bir zaman tanımanız gerekir. Bunun yanı sıra reklam sürecinde bu içeriğin istediğiniz hedef kitleye ulaşması da belli bir zaman alacaktır. 

Site içinde veya dışında yapılan çalışmalar sayesinde başlıca kullanılan dijital pazarlama mecralarından olan Google Adwords Reklam ve Yönetimi, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO çalışması),  Facebook Reklamı, Sosyal Medya Yönetimi ve E-Mail Marketing alanlarında kullanıcı deneyimleri, kodlama veya kreatif tasarımlarla gerekli olan tüm çözümleri en uygun şekilde size sunuyoruz. 

Biz Kreatif Rota olarak tüm bu hizmetleri sunmaktayız. Sunduğumuz hizmetlerden biri olan dijital pazarlama sayesinde markanızı veya ürünlerinizi tüm dünyaya tanıtabiliriz. Bu sayede dijital dünyada zirvede yerinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda gelişmenizi ve büyümenizi sağlayabilir, ekonomik anlamda da birçok olumlu dönüş sağlayabilirsiniz. Dijital pazarlama sayesinde büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz.

STÜDYO

Modern Pazarlama Araçları

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlama Metnimizi inceleyebilirsiniz.