Image

PHOTOGRAPHY, VIDEOGRAPHY, PRODUCTION

Fotoğraf & Video Prodüksiyon

Reklam ve tanıtım amacıyla video veya fotoğraf çekimleri işletme kapsamındaki hizmet/ürün çıktılarının müşteriye sunumu açısından etkili bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Reklam bütçenize uygun reklam filmleriniz itinayla çekilir. O da olmadı bi animasyon film yapar rakiplerinize izletiriz.

Tüketicilerin kalbine giden yol , onların beynine seslenen reklam fikirlerini bulmaktır.

Reklam ve tanıtım amacıyla video veya fotoğraf çekimleri işletme kapsamındaki hizmet/ürün çıktılarının müşteriye sunumu açısından etkili bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda ürünler hizmet çeşitliliği işletmenin kapsam, yetenekleri ve üretim gücü gibi spesifik olarak ön plana çıkarmak istediği her şey bu işin konusuna girmektedir. Kreatifrota ekibi olarak müşterilerimizin rakiplerinden sıyrılması ve farklılaşarak ön plana çıkması için prodüksiyon açısından zengin seneklerle bütçeye uygun çözümler sunuyoruz. Çalıştığımız firmaları en iyi şekilde tanıtmak, beklentilerini karşılamak ve bu beklentilere uygun çalışmalar oluşturmayı hedefliyoruz. 

Prodüksiyonları video/fotoğraf yapım süreçlerinin tamamına verilen addır. Teknik bilgi ve planlama yeteneği ile video üretmektir. Video prodüksiyon, marka oluşturma anlamında, uzman bir pazarlama ve stratejik planlama yeteneğine sahip olmayı gerektirmektedir. Markanızı dijital mecralarda bir adım öne taşıyacak ve mesajınızı hedef kitleye en etkin şekilde ulaştıracak video prodüksiyon, mesajı anlaşılır biçimde yazarak ifade edebilme özelliği ile farklı bir anlatım çözümü karşımıza çıkartır. Videonun bir diğer özelliği ise içerisinde ses barındırıyor olmasıdır. Bu sayede ses ve görüntünün tüm avantajları video içeriğe aktarılmaktadır. Unutulmamalıdır ki doğru ve tam iletilen mesaj işletmeyi hedefe taşır.

Dijital dünyada inanılmaz bir hızda tüketilen bu içerikleri oluştururken doğru iletişim dili, popüler trendler ve tüm metrikleri göz önünde bulunduruyoruz. Kullanıcıların karşısına bazen post prodüksiyon çözümlerle, bazen masaüstü video çözümleri ile, bazen de fotoğraf çekimleri ile çıkıyoruz. Elimizdeki bilgiler ışığında en uygun materyalleri kullanarak tüketicinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yaratıcı ve etkili içerik tipleri üretiyoruz.

Yapım anlamına gelen prodüksiyonun tamamlanması için 3 aşama gereklidir. Bu aşamalar ise; pre-prodüksiyon (yapım öncesi), prodüksiyon (yapım) ve post prodüksiyon (yapım sonrası) aşamalarıdır. Başarılı bir video prodüksiyon projesinin hayata geçirilmesi için bu 3 aşamanın da titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Kısaca açıklayacak olursak aşamalar şöyle ilerlemektedir.

Pre-Prodüksiyon (Yapım Öncesi)  aşaması, video prodüksiyon projesinin çekimleri başlamadan önce gerçekleştirilen bir aşamadır. Videonun konsepti belirlenir, hedef kitle analizleri gerçekleştirilir ve senaryosu yazılır. Seslendirme olacaksa seslendirme metinleri üretilir. Böylece pre-prodüksiyon aşaması tamamlanır.

Prodüksiyon (Yapım) aşaması, video prodüksiyon sürecinin ikinci aşamasıdır. Prodüksiyon aşamasında ise video projesinin türüne ve konseptine bağlı olarak çalışmalar gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse, projede gerçek görüntüler kullanılacaksa senaryo ve konsepte bağlı olarak gerçek çekimler gerçekleştirilir. Ancak proje gerçek görüntülerin olmayacağı veya gerçek görüntülerle hareketli görüntülerin (animasyon & motion graphic) bir arada yer alacağı bir video projesi olacak ise, prodüksiyon aşamasında kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından hayata geçirilen görsel tasarım çalışmaları ile projenin görsel stoku oluşturulur. 

Post Prodüksiyon (Yapım Sonrası) video prodüksiyon süreçlerinin son aşamasını temsil eder. Önceki iki aşamada oluşturulan konsept ve görsel stok, post prodüksiyon aşamasında düzenlenir. Post prodüksiyon aşamasında, görsel stoku oluşturulan filmin seslendirme, ses & müzik prodüksiyonu ve kurgu / montaj çalışmaları gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur. Böylece video prodüksiyon süreci tamamlanır.

Opsiyonel olarak ise; “Drone çekimi“ firma, ürün, hizmet veya tesisin havadan görüntülenmesi gerektiği ve istendiği durumda, son teknoloji 4K drone, sertifikalı personel, gerekli yazılım ve donanım ile profesyonel bir görüntüleme süreci yaşanır. Tanıtım aşamasında  yayınlanacak mecraya uygun görüntülere dönüştürülür. Bu çözüm, müşterilerinizin hızlı ve olumlu bakışlarını sağlar, görselliği artırır, prestij sağlar.

Bir diğer konu olan fotoğrafçılık hakkında bilgi verecek olursak eğer reklam kampanyaları bünyesinde kullanmak istedikleri, ürün ve hizmet fotoğraflarının, reklam tasarımlarında kullanılabilir özellikte çekilmesidir. Firma ürünlerinin farklı açılardan çekilmesi, yani ambalaj özelliklerinin, firma isim ve logonun görülebilen en iyi açılarının yakalanıp çekilmesidir. Fotoğrafçılar aynı zamanda, makinenin ışık ayarlarını, uzaklık ve yakınlık ayarlarını, netlik ayarlarını, fotoğrafların kullanılacağı alanlara göre, ayarlayabilmek durumundadırlar. Ürün ve hizmet fotoğraflarının duruşu, görünüşü, ifadesi oldukça önemli olmaktadır.

Fotoğrafın nerede kullanılacağı oldukça önem taşımaktadır. Örneğin; Gazete, dergi, katalog, , el ilanı gibi matbaalar tarafından basılan, reklam araçlarında kullanılacaksa, fotoğrafların en yüksek çözünürlükte çekilmesi gerekmektedir. Çünkü ofset baskı dört renktir. Fotoğraf üzerindeki renk sayısının hepsini basarak, net görüntüyü alabilmektedir. Ofset baskıdan çıkan çalışmalar, oldukça kaliteli olmaktadır. Burada kullanılacak olan fotoğrafların, ışık durumları da son derece önem kazanmaktadır. Örneğin, kullanılacak ürünün hiçbir tarafının parlamaması gerekmektedir. Bu nokta, tasarım aşamasında oldukça önem kazanmaktadır. Net, karizmatik, hoş gibi görünümlerin olması gerekmektedir. Ofsette basılacak ürün fotoğraflarının, düşük çözünürlükte çekilmesi, ofset baskı sonrasında bulanık görüntülerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Kreatifrota olarak bizler video prodüksiyon ve fotoğraf alanları kapsamında ;  Tanıtım filmi-fotoğrafları (kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtımı, mekan tanıtımı, etkinlik tanıtımı, web sitesi tanıtımı), reklam filmi ve reklamda kullanılacak fotoğraflar, interaktif video, video-fotoğraf davetiye, logo animasyonu, ürün videoları-fotoğrafları, etkinlik prodüksiyonu, görsel efekt, motion graphics, kurgu & montaj, video sunum, dış mekan çekimleri, hava çekimleri gibi video ve fotoğraf ihtiyacı duyulan her konuda sistematik çalışmalar gerçekleştirerek tam hizmet sunmaktayız. 

STÜDYO

Modern Pazarlama Araçları

Size daha iyi bir deneyim sunabilmek için internet sitemizde çerezler kullanıyoruz. Detaylı bilgi almak için Çerez Politikası’nı ve Aydınlama Metnimizi inceleyebilirsiniz.